فن AMD

تولید کننده: D-net

کد محصول: Dt69

موجودی: موجود است

قیمت: 0تومان

فن سی پی یو در واقع به دلیل حرارت زیاد پردازشگر ها در هنگام کار ساخته شده که با آلیاژ فلزی که در انتقال حرارت در خود دارد با فن بالای خود همکاری کرده و باعث ایجاد کاهش حرارت سی پی یو و کارایی بالای آن می شود، همانطور که می دانید سی پی یو در دو شرکت و با متد های ساختاری متفاوتی به نام  شرکت AMD ساخته می شود این فن یکی از بهترین فن های خنک کننده است که به صورت کولر مستر می تواند سی پی یو یا پردازشگر دستگاه را در بهترین حالت نگه دارد.

۱-AMD براساس معماري اجرايي ۹ مرحله اي ساخته شده است اما معماري پردازنده هاي اينتل شش مرحله اي است؛ بدين معنا كه AMD در هر چرخه كاري ۹عمليات را انجام مي دهد در حالي كه اينتل فقط ۶ عمل را مي تواند انجام دهد.
۲-AMD از كشCache)) 64 Kb برخوردار است در حالي كه اينتل ، از کش 532 Kb سود مي برد؛ هر چقدر كه ميزان كش پردازنده بيشتر باشد ، پردازنده كارايي بيشتري خواهد داشت، اطلاعات بيشتري مي تواند ذخيره كند و ديگر لازم نيست پردازنده براي بدست آوردن اطلاعات يا دستور ها مدت زمان بيشتري را براي رفت و برگشت به حافظه برد اصلي براي جذب اطلاعات يا دستور العمل ها صرف كند.
۳- AMD از مس براي اتصال ترانزيستورهاي بكار رفته در پردازنده ها استفاده مي كند در صورتي كه در ساختمان پردازنده هاي اينتل آلومينيوم بكار رفته است. مس هادي الكتريسيته بهتري است ، ازاين رو پهناي اتصال هاي بين ترانزيستورها را به ميزان چشمگيري كاهش مي يابد كه اين امر باعث مصرف كمتر مواد اوليه و در نتيجه منجر به كاهش هزينه مي شود. اين دليل ارزان تر بودن AMD نسبت به P4 است.
۴- از ديگر تفاوت هاي ميان AMD و اينتل مي توان به راندمان كش برروي تراشه اشاره كرد ، AMD از معماري انحصاري استفاده مي كند كه راندمان بيشتري نسبت به طراحي معماري غير انحصاري اينتل دارد.
۵-AMD از فناوري پردازش موازي در مقايسه با Hyper -Threading اينتل استفاده مي كند؛ در بسياري از كاربردهاي امروزي فعال بودن Hyper -Threading كارايي پائين تري ارائه مي دهد ، نتايج تحقيقات بي شمار منتشر شده در نشريات رايانه اي و پايگا ه هاي اطلاعاتي معتبر بيانگر اين پديده هستند.
۶-يكي ديگر از مهمترين نكات برتر پردازنده هاي AMD واحد مميز شناور آن است كه از FPU اينتل بسيار قويتر است و اين امر باعث اجراي سريع تر برنامه هاي چند منظوره ( MultiMedia) مي شود.
۷- زماني كه اينتل P4 را طراحي كرد طول PIPELINE را از ۱۰ مرحله در P3 به ۲۰ مرحله افزايش داد، اينتل همين تغيير توانست كه تعداد عملياتي كه در چرخه عملياتي انجام مي شود بصورت قابل ملاحظه اي كاسته مي شود و از طرف ديگر افزايش طول PIPELINE نيازمند افزايش تعداد ترانزيستور ها براي انجام همان تعداد عمليات است كه اين امر باعث افزايش اندازه هسته و بالا رفتن قيمت توليد مي شود در حالي كهdnet AMD با وجود افزايش فركانس پردازنده هاي خود طول pipeline را به همان اندازه p3 يا k6 ثابت نگه دارد.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمي شود!

رتبه: بد خوب

کد را در کادر زير وارد کنيد:

پر فروش ترین ها
ویژه ها